Pokaż wszystkie
Akcesoria


Podtrzymka  wymaga wspornika, który musi być zamontowany w przestrzeni roboczej maszyny. Odpowiedni wspornik jest najczęściej dostarczany przez sprzedawcę maszyny. W razie potrzeby zarówno wspornik jak i płytę adapterową można zakupić w firmie Atling.   Aby móc zaprojektować właściwy wspornik użytkownik musi nam podać następujące wymiary :

  • Odległość między osią toczenia a drzwiami załadowczymi maszyny
  • Odległość między osią toczenia a łożem maszyny
  • Kompletne wymiary łoża maszyny

Wzmacniacz ciśnienia powietrza
W ciągu wielu lat rozwoju i produkcji podtrzymek samocentrujących udało nam się zaprojektować i zbudować bardzo duży cylinder, który pozwala na sterowania podtrzymką za pomocą sprężonego powietrza, którego ciśnienie nie przekracza zazwyczaj 6 bar.  Obecnie oferujemy alternatywę dla tego niezwykle dużego cylindra – zewnętrzny wzmacniacz ciśnienia. Dzięki temu rozwiązaniu w przestrzeni roboczej maszyny można zamontować standardową podtrzymkę o niedużych rozmiarach, która będzie mogła zaciskać detal z siła zbliżoną to sterowania hydraulicznego.

Łożyska specjalne / okładziny diamentowe
Często wykonujemy podtrzymki  wyposażone w  łożyska niestandardowe.

  •  łożyska powlekane gumowe, które minimalizują powstawanie śladu na obrabianym detalu
  • rolki łukowe
  • okładziny diamentowe lub z utwardzonego metalu

Zgarniaczki
Aby nie dopuścić do wejścia wiórów pomiędzy rolkami prowadzącymi a detalem oferujemy dwa typy zgarniaczek. Jeden, ustawiany ręcznie do rozmiaru detalu (rysunek górny) oraz  drugi ustawiający się samoczynnie  (rysunek dolny).